Jei esate šuns šeimininkas, gali būti sudėtinga rasti ką nors, kas prižiūrėtų jūsų šunį, kai išvykstate savaitgalio ar savaitės atostogų. Norisi, kad jūsų šuniuką prižiūrėtų kažkas, kuo galite pasitikėti, kas mylėtų šunis bei mokėtų juos prižiūrėti. Dažniausiai žmonės renkasi savo draugus ar šeimos narius. Ir tai yra suprantama, tačiau ne visada geriausia išeitis. Apžvelkime privalumus ir trūkumus renkantis tarp palikimo savo augintį draugams ir šunų viešbučio.

Privalumai

Pažinimas
Jūsų šuo greičiausiai yra pažįstamas su jūsų draugais ir šeima, o tai yra gerai. Tai ne tik suteiks jums ramybės, kai paliksite savo šunį prižiūrėti savo mylimam žmogui, bet ir padės jūsų šuniui jaustis patogiai ir atsipalaiduoti, kol jūsų nėra. Pažįstamas veidas gali sumažinti išsiskyrimo nerimą ir depresiją, kuri gali atsirasti kai kuriems šunims, kai jų šeimininkai būna išvykę.

Pasitikėjimas
Jūs pažįstate asmenį ir pažįstate savo šunį geriau nei bet kas kitas, todėl, jei manote, kad galite visiškai pasikliauti, kad jis rūpinsis augintiniu, tikėtina, kad pasirinkote teisingai.

Ekonomiškumas
Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl naminių gyvūnėlių šeiminkai pasikliauja artimaisiais, kad prižiūrėtų savo šunį jiems esant išvykus, yra ekonominis veiksnys. Draugai ir šeima prižiūri nemokamai, o gyvūnų viešbučiai kainuoja.

Trūkumai

Jie nėra profesionalai
Tikėtina, kad jūsų mylimasis nėra profesionalus gyvūnų prižiūrėtojas. Jei jie turi šunį, tai gali būti didelis pliusas, tačiau jie vis tiek nėra praėję mokymų, gali neturėti tinkamos patirties. Prižiūrėti šunį – tai daugiau nei tiesiog ateiti į namus jo pamaitinti ir išleisti į lauką. Taip pat svarbu suprasti skirtingus veislių tipus ir jiems būdinga elgesį.

Jie turi savo gyvenimus
Net jei mylimas žmogus sutinka rūpintis jūsų šunimi, kol esate išvykę, svarbu nepamiršti, kad jis taip pat turi savo gyvenimus ir rūpesčius. Kai kurie dalykai, į kuriuos reikia atsižvelgti:

  • Ar jie gyvens jūsų namuose visą jūsų kelionę?
  • Ar jie dirba? Jei taip, kaip jų darbo grafikas priklauso nuo laiko, kurį jie turi praleisti su jūsų šunimi?
  • Ar jie dirba/gyvena netoli jūsų namų?
  • Ar jie turi aktyvų socialinį gyvenimą, kuris gali trukdyti praleisti laiką su jūsų šunimi?

Jie gali nežinoti jūsų šuns įpročių ir elgesio
Nors galite su jais pasikalbėti apie savo šuns elgesį ir įpročius, jūsų mylimasis tikriausiai nėra visiškai patyręs jūsų šuns įpročių (gerų ir blogų). Pavyzdžiui, jie gali nevisiškai suprasti jūsų šuns sunkaus kramtymo įpročio, dėl kurio jų daiktai gali būti palikti ir sugadinti arba, dar blogiau, jūsų šuo susirgs arba susižeis kramtydamas ir prarydamas tai, ko neturėtų. Yra tiek daug dalykų, kur galima suklysti, jei jūsų nepatyrusi augintinio auklė nėra susipažinusi su jūsų šuns įpročiais ir elgesiu.

Tad įvertinkite visus privalumus ir trūkumus ir jei nuspręsite, kad vis dėlto norite patikėti savo augintinį profesionalams – gyvūnų viešbutis puiki išeitis. Kreipkitės!