Kai keliaujate ir negalite su pasiimti savo mylimo augintinio, geriausias pasirinkimas – šunų viešbutis Kaune. Tiesa, jei savo augintinį paliksite čia pirmą kartą, gali kilti nemažai klausimų kaip viskas veikia. Šunų viešbučiai skiriasi, todėl naminių gyvūnėlių savininkams reiktų žinoti keletą dalykų. Tad ko tikėtis ir ką reiktų žinoti – viską rasite šiame gide.

Labai svarbu, kad apsilankytumėte įstaigoje, kurią svarstote, ir apsižvalgytumėte prieš palikdami ten savo šuniuką. Atvykę į vietą, atkreipkite dėmesį į:
- Ar šunų viešbutyje kvepia švara, ar jame jaučiasi šlapimo, o gal išmatų kvapas?
- Ar viešbutyje yra gera oro vėdinimo sistema?
- Jei matote viešbutyje apsistojančius kitus šunis, ar jie apsistoja švariuose kambariuose, ar šunys sėdi netvarkoje?
- Ar atrodo, kad viešbutyje apsistoję šunys mėgaujasi viešnage?
- Ar šunų viešbučio kambarių temperatūra kontroliuojama?
- Ar kambariuose yra šunų lovos, lovelės ar kiti baldai naminiams gyvūnėliams?
- Ar viešbutyje yra vaizdo stebėjimo kameros, kad galėtume patikrinti savo šunelio būklę internetu?
- Kaip atrodo šunų viešbučio žaidimų aikštelė?
- Ar darbuotojai draugiški ir gerai sutaria su šunimis gyvenančiais viešbutyje?
- Ar yra geras vieta išsituštinti – ar ji viduje, ar lauke?
Atvykę taip pat paklausinėkite:
- Ar vietoje yra veterinaras, kas jei prireiktų jo paslaugų?
- Ar viešbučio darbuotojai sutiktų nuvesti jūsų šunį pas veterinarą arba, jei reikia, paskambinti veterinarijos gydytojui?
- Ar viešbutis prieštarauja, jei periodiškai skambinate norėdami pasiteirauti apie šuns būseną?
- Ar viešbutis teikia ataskaitas – el. laišku ar telefonu apie šuns veiklą?
- Ar šunys kada nors paliekami be priežiūros jų buvimo ar žaidimo metu?
- Jei jūsų šuo elgiasi agresyviai su kitais šunimis, ar jie gali su tuo susitaikyti ir užtikrinti, kad jūsų šuo niekada nepatektų į situaciją, kurioje susidurtų su kitu šunimi?
- Ar šunys yra reguliariai tikrinami visą dieną ir naktį jų buvimo metu?
- Jei kils problemų ar klausimų, šunų viešbutis jums iškart paskambins?
- Ar šunų viešbutyje yra įrengti tinkami gaisriniai išėjimai, gesintuvai ir purkštuvų sistemos avarinėms situacijoms?
- Kas atsitiks, jei jūsų šuo bus įkandęs arba susikaus su kitu šunimi?
- Ar visi viešbutyje esantys šunys privalo turėti naujausią informaciją apie skiepus?
- Ar visi šunys, dalyvaujantys dienos priežiūros ir žaidimų programose, yra tikrinami dėl bendravimo ir privalo būti sterilizuoti arba kastruoti?
Sumažinkite savo šuns jautrumą, kai jis lieka toli nuo namų
Pratinkite savo šunį būti toli nuo namų ir nuo jūsų iš anksto. Nesvarbu, net jei ketinate palikti savo šuniuką su draugais ar šeimos nariais, užregistruokite savo šunį vienai nakčiai šunų viešbutyje pabandymui.
Kai kurie šunys gali būti jautresni atskyrimui nei kiti, todėl pirmiausia turėtumėte išsiaiškinti, ar jūsų augintinis apskritai gali likti šunų viešbutyje. Tada darykite viską, ką galite, kad buvimas nuošalyje jūsų augintiniui būtų „normalu“, kad išvengtumėte rimtų problemų, susijusių su atsiskyrimo nerimu.

Pasirūpinkite rezervacija iš anksto
Kaip ir žmonių, taip ir šunų viešbučiai turi tendenciją užsipildyti tuo pačiu metu – didžiosios metų šventės, vasaros atostogos, ilgieji savaitgaliai. Visi išvykstame, visiems kažkur reikia apsistoti, tad kaip ir savo atostogas planuojate iš anksto, taip ir šunų viešbutyje vietą geriau rezervuotis iš anksčiau.
Atnaujinkite skiepus ir kitas apsaugos priemones
Šunys gali perduoti virusus vieni kitiems, tai gali nutikti ir gyvūnų viešbutyje. Nesvarbu, kur bebūtų šunų viešbutis Kaune, Vilniuje ar Klaipėdoje, jis gali pareikalauti, kad šuo būtų paskiepytas prieš jį atvežant. Jei jūsų šuo neskiepytas, jis gali būti nepriimtas.
Panašiai kaip ir skiepijant, jūsų šuo turi būti švarus nuo erkių, blusų ar kirmelių. Jei nauja dozė turi būti sušvirkšta, kol jūsų šuniukas gyvens šunų viešbutyje, palikdami augintinį, palikite ir prevencinę priemonę ir aiškiai pažymėkite jos vartojimo datą, šuns vardą. Taip pat praneškite šunų viešbučio darbuotojams, kad jūsų šuniui viešnagės metu reikės profilaktikos.
Kokių paslaugų tikitės?
Šunų viešbučiai skiriasi savo paslaugų įvairove siekiant jūsų augintinį išlaikyti aktyvų ir laimingą. Išsiaiškinkite kokias paslaugas siūlo jūsų pasirinkta vieta ir ar visomis dienomis tos paslaugos teikiamos. Keli pavyzdžiai, ką gali pasiūlyti viešbutis – kasdieniai pasivaikščiojimai, treniruotės, dresūra, specialių skanėstų laikas, žaidimas su kitais gyvūnais.
Išsiaiškinkite kokius daiktus turite atsinešti
Nors gyvūnų viešbučiuose būna įvairių žaislų, siūlome pagalvoti, galbūt yra koks daiktas, kurį jūsų augintinis labai mėgsta, pavyzdžiui koks nors žaislas, guolis/lova. Tiesa, ne visi viešbučiai priima daiktus dėl sanitarinių sumetimų, tad jei jau gavote leidimą tokius daiktus atnešti, kad jūsų šuo jaustųsi saugesnis, įsitikinkite, kad daiktai yra saugūs. Svarbu, kad daiktuose nebūtų smulkių daiktų, kad šuo nepaspringtų, taip pat yra tikimybė, kad daiktai išsiteps arba visiškai bus sugadinti, tad rinkitės tokius, kurių nebūtų gaila išmesti.
Paruoškite savo šuns vaistus
Jei jūsų šuniui dėl kokios nors priežasties reikia vaistų, pasirūpinkite, kad jų pakaktų jo buvimo gyvūnų viešbutyje trukmei ir keletui papildomų dienų (geriau daugiau nei mažiau).
Visi vaistai ir jūsų šuns papildai turi būti aiškiai pažymėti jūsų šuns vardu, vaisto pavadinimu ir dozavimo instrukcijomis. Tai padės dozuoti, bet taip pat leis šunų viešbučio darbuotojams žinoti, kokius vaistus ir papildus vartoja jūsų šuo iškilus nelaimei.
Jums gali tekti sumokėti papildomą dienos mokestį, kad šunų įlaipinimo įstaigos darbuotojai suleistų ar duotų vaistus jūsų šuniui, todėl būkite tam nusiteikę.


Prieš palikdami pasverkite ir patikrinkite savo šunį
Puiku, jei apsisprendėte dėl šunų viešbučio, kuriame paliksite savo augintinį, tačiau prieš paliekant svarbu žinoti jo būklę – atkreipti dėmesį į svorį – jei būnant viešbutyje jis priaugs ar numes daug svorio, kad galėtumėte apie tai pranešti veterinarui. Taip pat perbraukite rankomis per šuns kūną ir patikrinkite ar nėra kokių gumbų, įpjovimų ar įbrėžimų, kad atsiimdami netyčia be reikalo neapkaltintumėte šunų viešbučio dėl aplaidumo.
Atsiimdami taip pat patikrinkite, bet turėkite omenyje, kad tokių atvejų pasitaiko.
Vien todėl, kad rasite įbrėžimą, nereiškia, kad darbuotojai blogai elgėsi – gali būti, kad jis ar su juo kiek per šiurkščiai žaidė kiti gyvūnai.
Į ką reiktų atkreipti dėmesį – tai visas didesnes žaizdas ir guzus, jei jie nebuvo gydomi, o viešbučio darbuotojai juos tiesiog ignoravo ir jūsų neinformavo. Tokiu atveju reikia nedelsiant kreiptis į veterinarijos gydytoją, nes tai gali būti agresyvių navikų požymis.
Elkitės ramiai
Sunku su savo augintiniu išsiskirti net ir keletui dienų, bet palikdami gyvūną šunų viešbutyje elkitės ramiai. Kuo jūs būsite ramesni, tuo bus lengviau ir jūsų šuniui. Šunys jaučia stresą, tad stenkitės neišsiduoti, kad jums sunku jį palikti – taip palengvinsite gyvenimą ir sau ir savo augintiniui.